Liofilizowane smakołyki dla zwierząt domowych są wytwarzane w procesie zwanym liofilizacją. Zobacz, jak są one wytwarzane, i sprawdź najważniejsze zalety liofilizowanych smakołyków dla kotów i dla psów!

Na czym polega proces liofilizacji?

Liofilizacja jest procesem, którego zadaniem jest usunięcie wilgoci z produktu. Różni się on jednak od zwykłego suszenia swoim przebiegiem, co przekłada się na ich inne właściwości.

Proces rozpoczyna się od wybrania wysokiej jakości produktów, na przykład mięsa kurczaka, tuńczyka czy wołowiny. Te składniki są najpierw zamrażane. Następnie umieszcza się je w komorze próżniowej, w której stopniowo podnosi się temperaturę. Powoduje to, że zamrożona woda w składnikach przechodzi ze stanu stałego (lód) bezpośrednio do stanu gazowego (para wodna) bez przechodzenia przez fazę ciekłą. Proces ten określany jest jako sublimacja.

W efekcie proces liofilizacji usuwa większość wilgoci z danego produktu, zachowując jednocześnie jego najważniejsze składniki odżywcze, smak i teksturę. Dzięki temu liofilizowane przysmaki dla kota oraz psa są tak smaczne i uwielbiane przez zwierzęta.

Jakie zalety mają liofilizowane przysmaki dla zwierząt?

Jedną z istotnych zalet liofilizowanych przysmaków dla zwierząt jest możliwość zachowania wartości odżywczych obrabianych w ten sposób składników. To sprawia, że liofilizowane smakołyki są całkowicie naturalne i jednocześnie są one skutecznym sposobem dostarczania zwierzętom ważnych dla nich substancji odżywczych, w tym białek.

Również liofilizowane przysmaki dla psa – https://www.nexpet.pl/wszystkie-produkty/przysmaki/im-different i kota zachowują naturalną konsystencję i smak składników. Proces usuwa wilgoć, ale nie zmienia znacznie smaku ani tekstury smakołyków. To sprawia, że są bardzo lubiane przez zwierzęta domowe.

Kolejną zaletą liofilizowanych przysmaków dla zwierząt jest ich wydłużony okres przydatności do spożycia. Usuwanie wilgoci podczas procesu liofilizacji pomaga hamować rozwój bakterii, pleśni i innych mikroorganizmów, które mogą zepsuć smakołyki. W rezultacie liofilizowane smakołyki mogą mieć znacznie dłuższy okres przydatności do spożycia w porównaniu ze świeżymi lub surowymi produktami.

Ponadto takie smakołyki dla zwierząt są lekkie, dzięki czemu są wygodne w podawaniu pupilom. Dzięki temu można zabrać ze sobą podczas spacerów, wędrówek czy podróży.

Wobec tego liofilizowane przysmaki dla kota i dla psa to bardzo dobry wybór, gdy poszukuje się naturalnych i smacznych produktów dla swojego zwierzaka. Warto je wypróbować, ponieważ są one uwielbiane przez domowych pupili!

Artykuł zewnętrzny