Przyjmując pod swój dach psiaka, chcemy zapewnić mu jak najlepsze warunki do życia. Pamiętajmy jednak o tym, że nie wystarczy tylko codzienna porcja głaskania, zabawy na ogrodzie i wychodzenie z psem na spacer. Warto mieć świadomość tego, że do codziennej opieki nad psem przydają się również różnego rodzaju akcesoria treningowe dla psa.

Trening z psem, czyli po co właściwie kupujemy akcesoria treningowe dla psa?

Zdarzają się osoby, które trening z psem postrzegają jako fanaberię jego właściciela. Warto jednak mieć świadomość tego, że regularne ćwiczenia z młodym psiakiem są istotną częścią wychowywania szczeniaka.

Przede wszystkim, podczas treningu, pies poznaje zasady życia w towarzystwie ludzi – uczy się tego, jakie zachowania są akceptowane, a jakie nie i rozpoznaje, jak reagować na konkretne polecenia właściciela. Im wcześniej zaczniemy ćwiczyć ze szczeniakiem, tym większa jest szansa na to, że wyrośnie on na spokojnego, posłusznego i towarzyskiego psiaka.

Trening to jednak nie tylko nauka, ale również zabawa i sposób na spędzanie czasu wspólnie z właścicielem. Wspólne ćwiczenia stymulują psa i rozwijają jego inteligencję, a co więcej, mogą pomóc w zaspokojeniu naturalnych instynktów.

Jakie akcesoria treningowe dla psa warto kupić?

Co w takim razie powinno znaleźć się w niezbędnym wyposażeniu treningowym? Mówiąc o akcesoriach treningowych, przede wszystkim należy pomyśleć o… smakołykach. Naturalne smaczki w formie ciasteczek czy suszonych kawałków mięsa to znakomita nagroda za poprawnie wykonane ćwiczenie! Pamiętaj, że zwierzaka należy nagradzać, gdy dobrze się sprawuje – dzięki temu będzie chętniej podchodził od treningu i kojarzył go z czymś pozytywnym.

Kupując smaczki treningowe, nie zapomnij też o nerce, w której można je przechowywać oraz treningowej smyczy – czyli najlepiej takiej, która jest wykonana z elastycznego materiału BioThane – takie linki są lekkie, nie nasiąkają wodą i zapewniają zwierzakowi dużą swobodę. W sklepach zoologicznych, takich jak TipTop24 można kupić także kliker szkoleniowy, który w prosty sposób zachęca pupila do poprawnego wykonania zadania.

Miski i licki-mat dla psa – czy warto?

Pamiętaj, że pies po treningu powinien mieć dostęp do świeżej wody i naturalnej karmy, by nawodnić organizm i uzupełnić kalorie. W tym celu warto zakupić dopasowane do wielkości zwierzaka miski dla psa oraz maty antypoślizgowe.

Akcesoriami, które łączą psi trening z potrzebą jedzenia, są licki-maty, czyli gumowe maty ze żłobieniami, na których rozsmarowuje się przysmaki o konsystencji sosu czy pasztetu. Psiak wylizujący licki mat nie tylko trenuje zmysł węchu i zaspokaja naturalne instynkty, ale także odstresowuje się. Takie akcesoria są przydatne przede wszystkim w czasie burz czy podczas sylwestra, gdy zwierzę jest bardzo niespokojne oraz wtedy, gdy zostaje samo w domu. Lizanie licki-maty to po prostu znakomity sposób na zabicie nudy.

Chcesz wiedzieć, jakie inne akcesoria treningowe dla psa można kupić? W takim razie regularnie sprawdzaj oferty zoologicznych sklepów internetowych, takich jak TipTop24!

Artykuł zewnętrzny