Hotel dla psa: jak wybrać dobry hotel dla psów? Golden Retriever

Hotel dla psa hotelowi nierówny więc naturalnie nasuwa się pytanie jak wybrać dobry hotel dla psów. Może to być miejsce, w którym psy pozostają w oddzielnych pokojach. Wychodzą z opiekunami na spacery i zabawy z pozostałymi psiakami. Bywają hoteliki gdzie psy przebywają ze swoimi opiekunami w warunkach domowych, towarzysząc im w codziennym życiu. Są też hotele kojcowe z dużymi wybiegami. Wybór miejsca, w którym ma pozostać nasz pies powinien być przemyślany pod względem potrzeb naszego pupila. Każdy pies jest bowiem inny. Są takie, które potrzebują ciągłego kontaktu z człowiekiem np Golden Retriever ale są i takie, które przebywając na podwórzu, źle czują się w mieszkaniu np Owczarek Kaukaski, Potrzebują bowiem więcej swobody i niezależności. Jednakże w każdym z tych przypadków rozstanie z właścicielem to dla psa duży stres, dlatego ważnym jest aby znaleźć mu miejsce jak najbardziej przypominające warunki, w których żył dotychczas.

Na co zwrócić uwagę wybierając hotel dla psów?

Rozmowa z opiekunami psów to podstawa w wyborze odpowiedniego hotelu dla naszego psa. Starajmy się zadawać jak najwięcej pytań. Unikanie odpowiedzi przez właścicieli hotelu czy przyszłych opiekunów naszego psa powinno być dla nas sygnałem ostrzegawczym.

Na początek poznajemy osoby zajmujące się psami. Ich doświadczenie, kompetencje i podejście do zwierząt. Często osoba prowadząca hotel dla psa to wykwalifikowany behawiorysta, trener kynologiczny, weterynarz, hodowca psów. itp.

Warto zapytać także w jakich warunkach będzie żył nasz psiak i czy hotel dla psów współpracuje z weterynarzem. Czy w razie potrzeby nasz pupil będzie miał zapewnioną opiekę specjalisty. W jaki sposób czyszczone i dezynfekowane są pomieszczenia, maty, kojce, miski.

Kolejną istotna kwestią jest wyżywienie. Hotele mogą proponować swoja karmę. Warto sprawdzić jakiej jest jakości. Najlepiej jednak gdy istnieje możliwość karmienia psa karmą przywiezioną z domu, w proporcjach, które otrzymywał dotychczas. Zapobiegniemy w ten sposób rewolucji żołądkowych, mogących wystąpić przy zmianie pożywienia.

Niebagatelna sprawą jest posłanie, na którym przyjdzie spać twojemu milusińskiemu. Niektóre hotele zezwalają na przywiezienie swojego legowiska. Jest to bardzo dobre rozwiązanie, bowiem naznaczone znajomym zapachem „łóżeczko” w dużym stopniu złagodzi stres separacyjny. Do tego jeszcze ulubione zabawki, które zajmą czas oczekiwania na właściciela.

Lokalizacja hotelu to ważny aspekt pobytu naszego pupila. Umiejscowienie na wsi z pewnością jest bardzo korzystne. Duże przestrzenie to duże możliwości do wybiegania się z dala od ulicznego zgiełku. Jeśli hotel dla psa ma tylko niewielkie wybiegi to powinien zapewnić psiakowi kilkukrotne w ciągu dnia spacery. Dobrze jest jeśli są to nie tylko przejścia betonowym chodnikiem ale spacerki traktem o naturalnym podłożu. Jeśli twój pies uwielbia wodę warto zwrócić uwagę na dostęp do jeziora, rzeki lub czy hotel posiada basen dla psów.

W rozmowie z właścicielami nie zapominamy zapytać jak wygląda rozkład dnia w hotelu dla psa. Z jaka częstotliwością są organizowane spacery i czy w trakcie przewidywane są wspólne zabawy z innymi mieszkańcami. Istotny jest także dobór towarzyszy zabaw tak aby duże, skore do zabawy psy nie męczyły zbytnio naszego pupilka. Większość hoteli organizuje dla podopiecznych gry i zabawy. Niektóre psy wymagają szkoleń lub sesji z behawiorystą. Warto rozważyć także taką opcję jeśli jest w ofercie i połączyć przymusowy pobyt w hotel z edukacją naszego psiaka. To z pewnością wyjdzie na korzyść, i psu i nam.

Hotel dla psow. Na zdjeciu wyzel niemiecki szorstkowlosy

Hotel dla psa – procedura przyjmowania psa

Wszystkie dobrze zorganizowane psie hotele przyjmują pod swoja opiekę czworonogów na podstawie umowy hotelowej.

Wymagana jest także książeczka zdrowia z aktualnymi szczepieniami i zaświadczeniem o profilaktyce pasożytniczej.

Bardzo ważnym jest zapoznanie się z regulaminem hotelu, prawami i obowiązkami dotyczącymi zarówno nas jak i właścicieli hotelu.

Psi pensjonat może oferować także usługi dodatkowe takie jak: strzyżenie, obcinanie pazurów, kąpiele, aromaterapia, masaże relaksacyjne, akupresura itp.

Na życzenie klienta wysyłane są również zdjęcia i filmiki z naszym pieskiem w roli głównej. Zwykle takie usługi płatne są osobno w zależności od potrzeb. Do hotelu przyjmowane są także psy przyjmujące stałe leki lub wymagające indywidualnej opieki i specjalistycznych zabiegów.

Spisanie wszystkich istotnych zaleceń dotyczących naszego psa pomoże ustalić doskonały plan opieki nad czworonożnym przyjacielem.

Psi hotel. Na zdjęciu wilczarz irlandzki

Hotel dla psów – ceny

Ceny w hotelach dla psów maja dużą rozpiętość. Są to granice pomiędzy 50 a 200 zł. za dobę. W czasie świąt lub Sylwestra, kiedy to psy ze względu na hałas doznają szczególnie dużego stresu i wymagają wyjątkowej opieki mogą być znacznie wyższe. Dotyczy to również dodatkowych zabiegów pielęgnacyjnych lub zajęć terapeutycznych z psim psychologiem. Cena nie zawsze równa się jakości dlatego ważnym jest aby samemu sprawdzić hotel dla psów, zadać kilka istotnych pytań a najlepiej pojechać i samemu sprawdzić warunki, w jakich przyjdzie naszemu pupilowi przebywać podczas rozłąki. Pobyt w hotelu nie musi być dla psa przykrym doświadczeniem. Dobrze zorganizowane hotele prowadzone przez doświadczoną kadrę zapewnią psu nie tylko wygodne posłanie ale także odpowiednie wyżywienie i spora dawkę ruchu każdego dnia. Szczęśliwy pies to pies, który najedzony i zmęczony po całym dniu wrażeń zasypia w ciepłym i spokojnym miejscu.