Domowa hodowla psów Golden Retriever

Psy towarzyszyły mojej rodzinie od zawsze. Były to zazwyczaj owczarki takie do kochania oraz wspaniali towarzysze spacerów i zabaw. Kiedy w 2016 roku odszedł za tęczowy most Tytek, pojawiła się u nas Diana. To ona pozwoliła nam otrząsnąć się ze smutku po tej stracie. Diana szybko stała się ulubienicą wszystkich. Kremowa suczka rasy Golden Retriever i jej spokojny, opanowany temperament skierował też moje życie na inne tory. To było jak powiew świeżej bryzy o poranku dlatego też Diana dostała nowe, wdzięczne imię Rosa. Suczka szybko rosła, była posłuszna i chętnie się uczyła. Wtedy postanowiłam, że będzie mi towarzyszyć w zajęciach dogoterapii. Specjalistyczne szkolenia potwierdziły jej predyspozycje do pracy z dziećmi niepełnosprawnymi. Po ich ukończeniu z wynikiem doskonałym Rosa rozpoczęła zajęcia rehabilitacyjne z dziećmi. Jednocześnie brała udział w przeglądach hodowlanych gdzie zawsze uzyskiwała ocenę doskonałą. Po osiągnięciu odpowiedniego wieku przyszedł czas na badania zdrowia i tu okazało się, że jest wolna od chorób genetycznych. Aby w pełni wykorzystać potencjał suni i przekazać dalej dobre geny zapadła decyzja,że Rosa zostanie mamą. W 2018 roku została zarejestrowana jako suka hodowlana z przydomkiem Queen Rosa.

Sprawdzona hodowla Golden Retriever FCI ZKWP

Golden Retriever – hodowla domowa

Domowa to znaczy, że psy mieszkają w domu razem z nami a nie w odosobnionych boksach. Taka hodowla sprzyja ich prawidłowemu rozwojowi psychicznemu i fizycznemu.
Od pierwszych dni życia nasze szczenięta poddawane są stymulacji neurologicznej, która w umiarkowanej formie przyczynia się do poprawy fizjologicznego i psychologicznego funkcjonowania psa w jego dorosłym życiu. Golden Retrievery z natury są przyjazne i szybko się uczą. Odpowiednio socjalizowane i prowadzone mogą się stać idealnymi psami rodzinnymi.

Hodowla Golden Retriever FCI, ZKwP

Jeśli już zapadła decyzja o kupnie psa, wybrana została hodowla najlepszym wyjściem jest sprawdzenie czy hodowla jest zarejestrowana w ZKwP( Związek Kynologiczny w Polsce). Takie informacje są udzielanie nawet telefonicznie. Przy zakupie psa powinna być podpisana umowa. W umowie obok danych hodowcy i nowego właściciela będą zawarte dane o psie takie jak: stan zdrowia psa, informacja czy pies może być przeznaczony do dalszej hodowli, czy jest niehodowlany oraz cena szczenięcia. Cenę ustala hodowca w porozumieniu z kupującym.
Oprócz umowy nowy właściciel dostaje książeczkę zdrowia psa (a w niej potwierdzenie odbytych szczepień i odrobaczania) lub paszport jak również wskazówki dotyczące dalszej pielęgnacji i żywienia szczenięcia.

Psy z dobrej hodowli po urodzeniu otrzymują ze ZKwP metryki. Sprzedawca przekazuje psa nowemu właścicielowi wraz z metryką. Metryka zawiera pieczęć oddziału i podpis jego przedstawiciela oraz hologram związku. Dokument ten jest poświadczeniem rasowości psa, zawiera dane o psie jego rodzicach informacje o hodowcy i dotychczasowym właścicielu. Aby wyrobić psu rodowód należy udać się z metryką do najbliższego oddziału ZKwP i złożyć wniosek o jego wydanie.

Golden Retriever Hodowla

Queen Rosa – sprawdzona hodowla Golden Retrieverów

Sprawdzona dobra hodowla to taka, w której szczeniaki są pod stałą opieką weterynaryjną i hodowcy. Wszystkie szczenięta posiadają metryki urodzeń ZKwP, komplet szczepień i zabiegów higienicznych.
Szczenięta z Hodowli Queen Rosa oczekują na wspaniałych i kochających właścicieli, którzy otoczą je opieką i miłością. W zamian gwarantują bezgraniczne oddanie jakim potrafi obdarzyć ten wspaniały pies – Golden Retriever