birthday off beautiful corgi fluffy on green lawn and colorful party flags on the background

Na przyjęcie szczeniaka do domu należy się odpowiednio przygotować. Przede wszystkim konieczne jest przygotowanie odpowiedniej wyprawki. Pamiętać jednak trzeba, że akcesoriów dla szczeniaka nie powinno się kupować pod wypływem impulsu. W takim bowiem przypadku może się szybko okazać, że zakupione gadżety nie przypadną szczeniakowi do gustu. Lepiej jest dokładnie takie zakupy przemyśleć. Jakie jednak akcesoria dla szczeniaków są niezbędne?

Legowisko, obroża i smycz dla szczeniaka

Przede wszystkim zacząć trzeba od odpowiedzi, co powinna zawierać wyprawka dla szczeniaka? Na pewno na liście zakupu znaleźć powinny się takie produkty jak legowisko, miski, obroża, smycz, gryzaki i różnego rodzaju zabawki. Poza tym wyprawka dla szczeniaka zawierać powinna odpowiednie środki i akcesoria pielęgnacyjne. Nie można oczywiście zapomnieć o wyborze właściwej karmy. Jeśli chodzi o legowisko dla psa, to postawić należy tu na posłanie wykonane z solidnego materiału. Wynika to z tego, że szczeniaki lubią na nim testować swoje uzębienie. Oznacza to, że jeśli legowisko nie będzie wykonane z wytrzymałych tworzyw, to szybko może zostać zniszczone. Rozwiązać ten problem można bardzo łatwo. Wystarczy zakupić dla szczeniaka gryzaki i inne zabawki, które młody pies będzie mógł bez problemu gryźć. W przypadku obroży warto wybrać model regulowany. Szczeniaki szybko rosną. Regulowana obroża eliminuje konieczność kupowania nowej co kilka tygodni. Z kolei smycz powinna być przede wszystkim praktyczna. Dobrze, jeśli będzie miała regulowaną długość. Gdzie kupić wszystkie te akcesoria? Warto postawić na produkty dla zwierząt w Media Expert.

Miski dla szczeniaka

Szczeniak, a właściwie każdy pies, potrzebuje miski. Pamiętać jednak trzeba o konieczności zakupu dwóch misek. Jedna na pokarm, druga na wodę. Dobrze, jeśli będą dość ciężkie. Wówczas nie będą się przesuwać w trakcie jedzenia lub picia. Dodatkowym rozwiązaniem może być podłożenie pod miski specjalnej podkładki stabilizującej. Istotne jest również, aby miski były dopasowane do wielkości i kształtu pyszczka. Inne miski sprawdzą się w przypadku spaniela długouchego, a inne w przypadku choćby buldoga z krótkim pyskiem.

Karma dla szczeniaka

Wybór odpowiedniej karmy dla szczeniaka i różnych smakołyków najlepiej jest skonsultować z weterynarzem. Nie jest dobrym rozwiązaniem kupowanie pokarmu dla szczeniaka w ciemno. Pamiętać bowiem trzeba, że młody psy potrzebują odpowiedniej dawki minerałów, wartości odżywczych i witamin. Dodatkowo karma musi być dobrana pod kątem rasy psa. Na rynku dostępne są zarówno suche, jak i mokre karmy dla szczeniaków. W większości przypadków młode psy powinny otrzymywać jedną i drugą. Ważny jest jednak dobór odpowiednich proporcji. Szeroki wybór wysokiej jakości karm dla szczeniaków dostępny jest m.in. na stronie: https://www.mediaexpert.pl/artykuly-dla-zwierzat/karmy-dla-psow/etap-zycia_junior.

Dodatkowe akcesoria dla szczeniaka

Co jeszcze powinno znaleźć się w wyprawce dla szczeniaka? Na pewno preparaty pielęgnacyjne. Mowa tu choćby o szczotce czy obcinaczce do pazurów. Poza tym przydatny może okazać się transporter, który ułatwi przewożenie pupila. Warto także zaopatrzyć się w kojec. Przyda się zwłaszcza wówczas, kiedy piesek będzie musiał sam zostawać w domu. Kojec nie tylko zapewni szczeniakowi poczucie bezpieczeństwa, ale i uchroni mieszkanie przed ewentualnym zniszczeniem.