Prawidłowo dobrana karma dla psa powinna dostarczać czworonogowi potrzebne składniki odżywcze, aby każdego dnia był pełen energii i mógł latami cieszyć się dobrym zdrowiem. Zdecydowana większość właścicieli psów zdaje sobie sprawę z tego, że idealna karma powinna być wolna od barwników i sztucznych aromatów. W jej składzie nie powinny się znajdować sztuczne konserwanty i inne niekorzystne dla zdrowia dodatki. Często jednak zapominają o tym, że stosowanie karmy z dodatkiem zbóż nie jest najlepszym wyborem.

  1. Dlaczego warto podawać psu karmy bezzbożowe?
  2. Z czego składa się karma bezzbożowa?
  3. Polecana karma bezzbożowa dla psa

Na szczęście istnieje wysokiej jakości bezzbożowa karma, którą można stosować nawet wtedy, gdy zwierzęta cierpią na różnego rodzaju nietolerancje pokarmowe. Wspomniany produkt dostępny jest w kilku wariantach, dzięki czemu można łatwo dobrać smak najbardziej odpowiadający czworonogowi. Jeżeli chcesz się dowiedzieć, dlaczego bezzbożowe karmy to najlepszy wybór dla psów niezależnie od ich rasy, zapoznaj się z dalszą częścią artykułu. Znajdziesz tu również informacje, dzięki którym uchronisz swojego czworonoga przed groźnymi alergiami pokarmowymi. Przy okazji dowiesz się, która sucha karma bezzbożowa zbiera doskonałe opinie.

Dlaczego warto podawać psu karmy bezzbożowe?

Jeżeli ktoś wcześniej nie kupował karmy bezzbożowej, to może być zaskoczony informacją, że obecność zbóż jest niewskazana. Niektóre firmy wykorzystują kukurydzę i pszenicę, które po spożyciu przez psa nie zostają do końca strawione. To natomiast bardzo często prowadzi do różnych komplikacji, czego przykładem mogą być problemy z załatwianiem się, bóle brzucha, wysypki, wymioty, a nawet obniżona odporność. Ta ostatnia może przyczynić się do powstawania dodatkowych problemów. Lepiej więc tego uniknąć i od samego początku zrezygnować z kupowania karm zawierających zboża. Zamiast tego należy zadbać, aby w codziennej diecie zwierzęcia znalazły się wysokiej jakości składniki.

Z czego składa się karma bezzbożowa?

Opracowana przez ekspertów i przeznaczona dla psa karma bezzbożowa składa się wyłącznie z najlepszych składników. Jej skład jest maksymalnie zbliżony do naturalnego pokarmu, co oznacza, że zawiera prawdziwe mięso. Jednocześnie w przeciwieństwie do karm oferowanych przez wielu innych producentów, produkty z serii Benji’s Planet nie zawierają substancji, które mogłyby zmieniać smak, dodatków paszowych, sztucznych barwników i wielu innych szkodliwych dodatków. To sprawia, że właściciele zwierząt, którzy postanowią im dawać wspomnianą karmę bezzbożową, zyskują pewność, że pies każdego dnia otrzymuje to, co najlepsze.

Polecana karma bezzbożowa dla psa

Karma sucha wyróżniająca się brakiem zbóż w składzie i odpowiednio zbilansowanymi składnikami może być stosowana w przypadku każdego psa. Oczywiście trzeba pamiętać o odpowiednim dawkowaniu, które powinno być zgodne z zaleceniami producenta. Jeżeli chodzi o dostępne smaki, można wybrać między innymi naturalną karmę dla psów o smaku kurczaka, kaczki lub łososia. Taka karma dla psa bez zbóż z pewnością stanie się jego ulubionym daniem, co zresztą często potwierdzają właściciele stosujący karmy bezzbożowe.

Karma bezzbożowa dla psa dostępna jest w przystępnej cenie, dzięki czemu każdy może zadbać o swojego przyjaciela. Warto pamiętać, że karma dla psa bezzbożowa w postaci suchej nie dostarcza zwierzęciu wody, dlatego należy zadbać o jego nawodnienie. Oznacza to, że jeżeli podawana jest sucha karma dla psa, to czworonóg musi mieć zapewniony dostęp do świeżej wody.