Pies to przyjaciel człowieka, który bardzo często traktowany jest niczym pełnoprawny członek rodziny. Właściciele dbają o niego, decydują się nie tylko na wygodne posłanie dla niego, ale też na zabawki oraz przysmaki. Dla zwierzaka są one bardzo ważne, ponieważ pełnią rozmaite funkcje. Nie są tym samym, co dla człowieka przekąska. Sprawdź, jaką rolę odgrywają przysmaki dla psa i jak wybrać najlepsze dla swojego czworonoga?

Przysmaki dla zwierzaka — po czym poznać te najbardziej naturalne przysmaki?

Półki sklepów zoologicznych stacjonarnych, jak i online wręcz uginają się pod ciężarem różnorodnych przekąsek dla czworonożnego przyjaciela. Przysmaki dla psa to dość szeroki temat, ponieważ pełnią one różne funkcje. Zanim jednak do tego przejdziemy, warto wiedzieć, po czym poznać najlepsze smakołyki dla psów.

Przede wszystkim, dobrej jakości naturalne przysmaki powinny składać się z dobrze dobranych komponentów. Najlepiej stawiać na te, które mają bardzo krótki i maksymalnie przejrzysty skład. Zdrowie psa jest bardzo ważne, dlatego nie możemy podawać mu złych, chemicznych przekąsek. Kupując przysmaki, warto wybierać te, które składają się z mięsa, podrobów i dodatków naturalnego pochodzenia. Takie przysmaki bajecznie smakują czworonogom, które dopominają się o więcej.

Przysmaki naturalne mogą mieć zróżnicowany skład makroskładników. Decydując się na konkretne produkty, warto sprawdzić, czy więcej w nich węglowodanów, tłuszczu czy białka. Jeśli chcesz, aby Twój pies był zdrowy i cieszył się doskonałym samopoczuciem, najlepiej wybierać przysmaki z jak najmniejszą ilością węglowodanów.

Dobierz dla psa przysmaki, które spełnią jego potrzeby

Psie przysmaki nie powinny być wybierane na szybko i bez zastanowienia. Pod uwagę należy wziąć sporo aspektów, chociażby wielkość psa czy jego wiek. Podawanie zbyt małych smakołyków za dużym psom może grozić śmiertelnym zadławieniem. Szczenięta oraz starsze psy mogą sobie nie radzić z gryzieniem nieco twardszych przysmaków. Przysmaki dla psa powinny być atrakcyjne smakowo. Każdy psiak ma swój gust, a trzeba go odkryć metodą prób i błędów. Jeśli masz w domu psa i chcesz wybrać dla niego smakołyki, koniecznie musisz zwrócić uwagę na ewentualne alergie. Kupując przysmak ze złym składem, można psu poważnie zaszkodzić, a nawet doprowadzić do jego zgonu, jeśli reakcja alergiczna będzie zbyt silna.

Przysmaki dentystyczne, przysmaki treningowe i inne

Do najpopularniejszych wśród psów należą przysmaki dentystyczne czy gryzaki stomatologiczne. Regularność sprawia, że dochodzi do zmniejszenia ryzyka powstawania kamienia na zębach. W przypadku psów jest to niesamowicie ważne. Takie przysmaki sprawiają, że kamień z zębów zostaje usunięty, a uzębienie psa wygląda niczym regularnie myte pastą i szczoteczką. Przysmaki to bardzo przyjemny sposób na to, by dbać o zęby czworonoga. Fantastyczne przekąski tego rodzaju znajdziesz na stronie internetowej https://koema.pl/kategoria/dla-psa/przysmaki-dla-psa/.

Na rynku znajdziemy również przekąski po treningu. Smakołyki tego rodzaju potrafią skutecznie zmotywować czworonoga do wykonywania poleceń właściciela. Jeśli zachęcisz psa odpowiednimi przekąskami, możesz mieć pewność, że szybciej osiągniesz zamierzony cel. Przekąski przydadzą się w momencie, kiedy dopiero rozpoczynasz działania ze swoim psem, jak i wtedy, gdy trenujecie się od dosyć dawna. Na początku psa należy nagradzać bardzo często, a z czasem możesz zrezygnować z ilości. Mimo tego nie warto całkowicie odstawić przekąsek. Pies powinien być doceniany maksymalnie często!