Nie da się ukryć, że domowa sofa to dla wielu psów ulubione miejsce wypoczynku. Zwierzaki uwielbiają zazwyczaj wskakiwać na wygodne meble wypoczynkowe. Dlatego ich legowiska również powinny być komfortowe. Ciekawym rozwiązaniem są kanapy dla psów. Co warto na ich temat wiedzieć?

Czym charakteryzują się kanapy dla psów?

Zwierzęta mają różne preferencje w zakresie snu i wypoczynku. Większość z nich lubi jednak sofy czy kanapy. Mogą tam rozciągnąć się, dowolnie zmieniać pozycję i odpoczywać tak, jak lubią. Meble wypoczynkowe są miękkie i ciepłe. Czego chcieć więcej?

Czy można swojego psa zniechęcić do korzystania z łóżka lub sofy? Można sprawić mu posłanie, którego potrzebuje. Kanapy dla psów, które znaleźć można np. w ofercie sklepu internetowego https://funitopets.pl/ to świetna imitacja prawdziwych mebli. Czworonóg może się na nich swobodnie rozłożyć. Są to legowiska miękkie i sprężyste jednocześnie, które gwarantują w czasie snu wygodę. Stosowane w tym przypadku wypełnienia są zazwyczaj dość grube i zapewniają doskonałą izolację termiczną. Poza tym kanapy dla psów są dostępne w sprzedaży w szerokiej gamie wzorów i kolorów do wyboru. 

Kanapa dla psa – kiedy warto postawić na tego typu legowisko?

Kanapy dla psów są przeznaczone raczej dla małych i średniej wielkości zwierząt. Są dobrym rozwiązaniem dla czworonogów, które cenią sobie prywatność, ale jednocześnie lubią obserwować otoczenie. Legowisko tego typu jest polecane tym psom, które dopiero uczą się korzystać z własnego posłania. To dobra opcja dla pupili, które w czasie snu przybierają różne, często dziwne pozy. Kanapy preferują psy delikatne i wrażliwe, które oczekują komfortu na najwyższym poziomie. 

Jaką kanapę dla psa warto kupić?

Kanapy dla psów nie spełniają swoich zadań, jeśli nie są dobrze dopasowane do wielkości zwierzaka. Dla psiaków najlepsze są takie posłania, które pozwalają im na swobodne rozciąganie się. Zalecany jest zakup legowiska o 20-30 cm dłuższego niż czworonóg. Spore znaczenie ma także jego grubość. Wyższe modele zazwyczaj lepiej chronią przed chłodem. 

Warto zwrócić uwagę na materiał wierzchni i ten, z którego wykonane jest wypełnienie kanapy dla psów. Wierzchnia warstwa powinna być miła w dotyku, wytrzymała i łatwa do utrzymania w czystości. Idealnie, gdy akcesorium można rozłożyć i wyprać w pralce. Posłanie powinno być sprężyste, ale nie może być zbyt miękkie. Najlepsze są wyściółki antyalergiczne – sprawdzają się u psów ze skłonnością do alergii.