Każdy pies, którego zdecydujemy się zabrać do domu, wymaga przygotowania od nas i od naszej rodziny, szczególnie gdy jest to nasz pierwszy pies w domu. Należy najpierw porozmawiać ze wszystkimi domownikami co myślą na temat psa w domu, a następnie przygotować dla pupila odpowiednie miejsce. Dobrze już na początku ustalić zasady przebywania z psem w domu. Wtedy pies czuje się bezpiecznie, a my wiemy czego się spodziewać.

Pierwszy pies w domu, nasz wybór to Golden Retriever

Pierwszy pies dla rodziny, Golden Retriever to nasz wybór

Przygarniając psa do domu zyskujemy przyjaciela na długie lata. Zanim wybierzemy odpowiedniego czworonoga należy dobrze przeanalizować za i przeciw i pomyśleć, czy dana rasa sprawdzi się w naszym domu. Jednym z takich „pewniaków” jest Golden Retriever.

Golden Retriever to jedna z ras psów, które najchętniej przygarniają rodziny z dziećmi lub osoby samotne, które szukają psiego przyjaciela do codziennych aktywności oraz leżenia na kanapie. Pies o złotym umaszczeniu świetnie nadaje się do obu tych czynności i sprawdzi się doskonale jako pierwszy pies dla rodziny.

Pies dla początkujących

Golden Retriever jest psem, który początkowo został stworzony do tropienia zwierzyny. Więcej na ten temat przeczytasz w artykule historia Golden Retrievera Potrafi aportować, doskonale biegać i pływać. Kocha aktywność i zabawy na świeżym powietrzu, jest również towarzyski i bardzo rodzinny. Pomimo jego „historycznego” przeznaczenia potrafi przystosować się niemal do każdych warunków. To właśnie dlatego można spokojnie pomyśleć o tej rasie psa, zastanawiając się nad pupilem dla naszej rodziny, zwłaszcza gdy chcemy wybrać psa dla początkujących właścicieli.

Zobacz także

Goldeny to łagodne psy, są cierpliwe w kontakcie z dziećmi

Golden retrievery to z natury łagodne psy. Jeśli pochodzą ze sprawdzonej hodowli i są socjalizowane, to nie ma w nich agresji dlatego zniosą nawet najbardziej wyszukane zabawy dziecka i zachowają spokój. Golden Retriever zaprzyjaźnia się również z innymi domowymi pupilami takimi jak królik, kot czy świnka morska. Oczywiście, zanim zostawimy psa z małym dzieckiem, należy czworonoga dobrze wychować i zwrócić uwagę, czy na pewno nie ma skłonności do agresji.

Pies dla pracujących

Pies tej rasy nie szczeka dużo, wyraźnie robi to tylko wtedy, gdy zajdzie taka potrzeba. To bardzo ułatwia przebywanie z nim i funkcjonowanie przy malutkich dzieciach, które śpią w dzień. Z tego powodu również nadaje się jako pies dla pracujących w domu, lub poza nim. Możemy zostawić psa samego w domu czy mieszkaniu na czas pracy. Mowa tu oczywiście o psie dorosłym, ponieważ szczeniaki Golden retriever jak i każde inne wymagają, abyśmy poświęcili im więcej czasu.

Dużym plusem tej rasy jest również ogromne przywiązanie do człowieka i nieustanna chęć zadowolenia go. Golden będzie ze wszystkich sił próbował człowieka pocieszyć, gdy ten na przykład ma chwilowy spadek nastroju.

Może Cię zainteresować

Mój pierwszy pies – pielęgnacja i choroby

Goldeny nie wymagają nadzwyczajnej pielęgnacji, wystarczy je systematycznie czesać, a kąpać, gdy zajdzie taka potrzeba. Szczególnie należy pilnować wyczesywania, gdy nadejdzie czas linienia. U goldena może wystąpić kilka schorzeń genetycznych, ale najczęstszym problemem u tych psów jest nadwaga. Aby jej uniknąć należy dobrze przyglądać się diecie zwierzaka i zapewnić mu odpowiednią aktywność. Wtedy będzie z nami w dobrym zdrowiu nawet przez 12 lat.