Co sprawia, że psy rasy Golden Retriever są tak popularne wśród rodzin z dziećmi, osób starszych, że służą do rehabilitacji, terapii? Otóż odpowiedź jest prosta – ich wyjątkowy charakter i usposobienie. Golden Retrievery jak żadne inne psy są uważane za bardzo przyjazne i robiące wszystko, żeby zadowolić swojego pana. Goldeny mają wiele cech, które ułatwiają im przebywanie z człowiekiem. Do najważniejszych z nich należą:

golden retriever - charakter i usposobienie

Cechy charakteru Golden retrievera – usposobienie

Przyjacielskość

Psy rasy Golden Retriever są bardzo przyjazną rasą, lubią przebywać z dziećmi, są spokojne i cierpliwe. Usposobienie to sprawia, że psy tej rasy są chętnie wybierane przez rodziny z dziećmi. Niezależnie od tego, o której godzinie wrócisz z pracy do domu, pies przywita Cię przyjaźnie i z uczuciem wielkiej radości.

Zobacz także

Pewność siebie

Golden Retriever doskonale zna swoje możliwości, ta cecha charakteru powoduje, że pies potrafi wykonać każde zadanie do końca. Potrafi poznać intencje właściciela i czasem robi coś zanim pan o to poprosi. Umie mocno skupić się na danej czynności i nie rozprasza się łatwo.

Dobre nastawienie

Golden Retriever jest z natury pozytywnie nastawiony, wesoły i chętny do zabawy. Uwielbia towarzystwo i nie reaguje agresją i strachem nawet na obcych ludzi. Jest przyjazny i lubi się bawić. Golden Retriever to po prostu radosny pies, który zaraża optymizmem wszystkich wokół.

Opiekuńczość

Psy rasy Golden Retriever będą idealnymi opiekunami. Pomogą w opiece nad osobami starszymi, niepełnosprawnymi, niedowidzącymi. Dla tej ostatniej grupy będą cierpliwymi psami przewodnikami, ponieważ mają mnóstwo cech charakteru, które w tym pomagają. Dzięki temu po odpowiednim przeszkoleniu mogą podać laskę, poprowadzić do sklepu, wykonać każde polecenie. Psy te są potulne i posłuszne. Takie usposobienie Golden Retrievera powoduje, że często służą w placówkach służby zdrowia jako psy terapeutyczne, są idealne do dogoterapii.

Inteligencja

Chociaż pieski wszystkich ras są pełne uroku i mądrości to również wśród psów wyróżniamy te bardziej i mniej inteligentne. Golden Retriever są na czwartym miejscu pod względem inteligencji. To bardzo dobre miejsce. Dzięki swojej wrodzonej mądrości i odpowiedniemu charakterowi mogą łatwo zaadaptować się do stworzonych dla nich warunków bycia i przystosować do wykonywania różnych, pożądanych przez nas czynności.

Może cię zainteresować

Dobroć

Psy rasy Golden Retriever bardzo łatwo przywiązują się do ludzi. Są szczęśliwe, gdy ich właściciel jest zadowolony, mają niezwykłą zdolność wyczuwania nastroju i reagowania na smutek. Za wszelką cenę próbują pocieszyć swojego pana w momentach smutku.

Aktywność

Te psy kochają sport. Są do niego stworzone. Spacery i zabawy na świeżym powietrzu to ich żywioł i idealnie pasuje do temperamentu i charakteru Golden retrieverów. Świetnie nadają się również jako psy do profesjonalnych psich dyscyplin sportowych.