Golden Retrievery są znane z tego, że lubią zabawę i mają radosne usposobienie. Cechuje je bardzo przyjazne nastawienie do dzieci w każdym wieku i zdecydowanie można stwierdzić, że są lojalnymi towarzyszami dorosłych. Czy psy tej rasy mogą żyć w zgodzie z kotami? Odpowiedź brzmi: tak, zdecydowanie! Należy jednak pamiętać, że jak ze wszystkim w życiu, zawsze są wyjątki od reguły. Goldeny są z natury delikatne i uwielbiają nawiązywać nowe przyjaźnie ze zwierzętami, nawet jeśli oznacza to zaprzyjaźnienie się z kotem.

golden retriever a kot ragdoll
Golden retriever a kot Ragdoll

Golden retriever a kot

Golden Retriever jako rasa zazwyczaj dobrze dogaduje się z kotami ze względu na swoją przyjazną, życzliwą i tolerancyjną naturę. Powyższe nie oznacza jednak, że w przypadku pierwszego spotkania z nowym kotem należy zostawić psa i kota samym sobie. Odpowiednie wprowadzenie, socjalizacja i szkolenie są niezbędne, aby nauczyć Twojego Golden Retrievera pokojowego i spokojnego życia z kotem.

  • Czy koty Ragdoll mogą zamieszkać z psem rasy Golden Retriever?
  • Czy psy tej rasy mogą żyć w zgodzie z kotami?

Golden Retrievery to energiczne i zabawne psy, dotyczy to szczególnie szczeniąt. Niestety, chociaż ta energia może być częścią ich uroku, nie jest to cecha, która spodoba się większości kotów, zwłaszcza starszych. Szkolenie szczeniaka lub starszego psa Golden Retriever, aby zachowywał się taktownie w stosunku do kota, nie jest tak łatwe, jak nauczenie psa siadania lub kładzenia się. To interakcja z innym zwierzęciem, należy poświęcić na to dużo więcej czasu. Szczególnie małe szczenięta mogą stanowić wyzwanie, ponieważ są ciekawskie i pełne energii. Golden Retrievery najlepiej radzą sobie z pozytywnymi metodami treningowymi, gdyż są zgodne z ich wrażliwą naturą. Utrata cierpliwości i krzyki lub stosowanie kar przysporzy tylko więcej problemów.

Kot Ragdoll z psem

Czy koty Ragdoll mogą zamieszkać z psem rasy Golden Retriever? Koty Ragdoll to idealna rasa do wprowadzenia do domu z psem. Mają łagodny temperament i cechy osobowości podobne do psa. W rzeczywistości często nazywa się je szczeniakami. Mają ze sobą wiele wspólnego, co w konsekwencji prowadzi do pięknej przyjaźni kota i psa mówi Karolina, właścicielka Raglotte – hodowla kotów Ragdoll.

Powszechnie uważa się, że koty i psy są zaciekłymi wrogami. W rzeczywistości jest to dalekie od prawdy. W Internecie możemy znaleźć niezliczone ilości zdjęć kotów i psów przytulających się do siebie. Podczas, gdy koty na ogół kochają swoje psie rodzeństwo, jedna rasa wyróżnia się na tle pozostałych – rasa Ragdoll. Koty tej rasy dogadują się z psami lepiej niż większość innych ras kotów.

Kocięta Ragdoll uwielbiają poznawać nowych przyjaciół. Ragdolle zaprzyjaźniają się ze wszystkimi, w tym psami, innymi kotami czy dziećmi. Ragdolle są spokojne, cierpliwe i zrelaksowane, potrafią być bardzo towarzyskie. Ponadto nie są terytorialne, co oznacza, że nie są agresywne, gdy psiaki początkowo przekraczają dopuszczalne granice. Ragdolle są bardzo zabawne, mogą nauczyć się aportowania. Cechuje je też „psia” lojalność wobec bliskich.

Wprowadzenie do Twojego domu drugiego zwierzaka, małego kociaka Ragdoll to poważna decyzja. Ważne jest, aby wiedzieć, czego można się spodziewać, sprowadzając pod jeden dach psa rasy Golden Retriever oraz kota rasy Ragdoll.