Zanim przygarniesz psa pod swój dach, powinieneś odpowiednio się do tego przygotować. Bardzo ważne będzie skompletowanie wyprawki dla czworonoga, w której znajdą się artykuły niezbędne do właściwej opieki nad zwierzęciem. Jakie, dostępne na rynku produkty dla psów, okażą się niezbędne? Podpowiadamy

wyprawkadlapsa-listanajwazniejszychrzeczy

Zanim czworonóg przekroczy próg Twojego domu

Pierwsze dni będą niewątpliwie stresujące, zarówno dla szczeniaka, psa ze schroniska, jak i dla Ciebie. Wtedy bowiem następuje proces adaptacji, lepiej poznajesz się ze swoim psim towarzyszem, a on nabiera do Ciebie zaufania. W tym czasie mogą towarzyszyć Ci odmienne emocje. Z jednej strony będziesz odczuwał radość, z drugiej zaś przytłoczenie. Nie ma w tym absolutnie nic dziwnego, szczególnie, jeśli jest to Twój pierwszy pies. Żeby złagodzić napięcie wynikające z tej nowej dla wszystkich sytuacji, warto rozpocząć przygotowania do przyjęcia nowego członka rodziny z wyprzedzeniem. Mowa tutaj o sporządzeniu listy niezbędnych rzeczy, znalezieniu odpowiedniego weterynarza, a także przystosowaniu przestrzeni do obecności czworonoga.

Aby móc w pełni poświęcić się opiece nad psiakiem w pierwszych dniach jego pobytu w nowym miejscu, wszystkie akcesoria warto kupić z wyprzedzeniem. Ogromny wybór tego, co będzie potrzebne, oferuje sklep Psia Kość. To doskonałe miejsce na skompletowanie wyprawki dla czworonoga, dlatego też warto zapoznać się z jego asortymentem i dokonać zakupu odpowiednich akcesoriów. To pozwoli na uniknięcie pośpiesznego biegania po sklepach, które nierzadko kończy się zakupieniem wielu niepotrzebnych przedmiotów.

Kompletowanie wyprawki dla psa – zacznij od podstaw

Nie warto ulegać pokusom i kupować czworonogowi wszystkiego, co przypadnie Ci do gustu. Pierwsza wyprawka powinna składać się wyłącznie z podstawowych artykułów. Z czasem będziesz ją sukcesywnie uzupełniał, więc na początku postaw wyłącznie na niezbędne produkty. Oczywiście podstawą wyprawki dla każdego czworonoga jest miska. Jej rozmiar powinien odpowiadać wielkości psa. Trzeba pamiętać o tym, aby kupić dwa modele – jeden na karmę, drugi na wodę. Duży wybór misek znajdziesz tu https://sklep-psiakosc.pl/miski-dla-psow. To pozwoli Ci nabyć tą odpowiednią dla Twojego pupila. W wyprawce czworonoga powinna znaleźć się także smycz, obroża lub szelki. Co ciekawe, nie są to jedyne z podstawowych artykułów, które należy kupić, zanim pies pojawi się w Twoim domu. Poniżej przedstawiamy listę rzeczy, jakie jeszcze warto nabyć, zanim czworonóg pojawi się w domu:

 • legowisko,
 • koc,
 • karma,
 • przysmaki,
 • gryzaki,
 • zabawki,
 • woreczki na psie odchody,
 • podkładki higieniczne,
 • transporter lub pas do samochodu,
 • środki i akcesoria pielęgnacyjne,
 • akcesoria treningowe,
 • apteczka dla psa.

Aby niczego nie pominąć, najlepiej stwórz listę wyżej wymienionych artykułów i po zakupie każdego, wykreślaj go. To pozwoli Ci nabyć wszystko co niezbędne dla Twojego pupila, jeszcze zanim pojawi się w domu, a Ty będziesz mógł spokojnie oczekiwać na ten wyjątkowy moment.