Karma dla psa powinna być dostosowana do indywidualnych potrzeb Twojego czworonożnego przyjaciela. Jest to ważne, ponieważ zapotrzebowanie zwierzęcia na energię i składniki odżywcze zależy od różnych czynników. Należą do nich przede wszystkim wiek i aktywność, ale także status reprodukcyjny. Na rynku istnieje wiele różnych rodzajów karm, które są również dostosowane do danej rasy, jak również do specyficznych potrzeb psa. Na co więc zwrócić uwagę podczas zakupów dla swojego pupila? Dowiedz się tego w poniższym artykule.

Która karma jest najzdrowsza dla psa?

Codzienne gotowanie zbilansowanego i pożywnego posiłku dla czworonożnego przyjaciela zajmuje dużo czasu i dlatego często nie jest w pełni wykonalne. Dlatego warto kupować gotowe karmy, których skład został opracowany przez specjalistów i które można łatwo dostosować do indywidualnych potrzeb psa. Podczas zakupów podstawową zasadą jest uważne czytanie etykiety. Wiele karm jest zbyt ubogich w składniki odżywcze i nie dostarcza psu wystarczającej ilości witamin. Efektem tego jest sucha sierść, zmęczenie i zwiększona podatność na choroby.

Zdrowa karma dla psów składa się przede wszystkim z wysokiej jakości mięsa, podrobów oraz zbóż, warzyw, owoców i ziół.  Wszystko to powinno być w stanie naturalnym, bez dodatków chemicznych. Kolejnym elementem dobrej karmy jest dostosowanie jej do potrzeb zwierzęcia. Na przykład, starszy pies potrzebuje innej karmy niż energiczny szczeniak. Zwierzęta z nietolerancją pokarmową lub alergiami wymagają specjalistycznej karmy. Określone potrzeby żywieniowe mają również niektóre rasy. Moja Miska oferuje specjalnie opracowaną karmę dla każdego psa. Jest szczególnie dobrze tolerowana, zapewnia zrównoważony wzrost u szczeniąt i dostarcza dorosłym psom wszystkich niezbędnych składników, aby były zdrowe każdego dnia.

Co powinna zawierać dobra karma?

Dobra karma dla psa powinna zawierać najwyższej jakości naturalne składniki pochodzące od zaufanych dostawców.

Najlepszy i smaczny dla psa skład karmy to:

  • duża zawartość świetnej jakości mięsa będącego głównym źródłem białka,
  • ziarna w postaci ryżu, gryki, amarantusa lub prosa,
  • owoce i warzywa,
  • tłuszcze, takie jak olej z łososia lub olej słonecznikowy,
  • odpowiednia ilość wapnia i fosforu,
  • brak sztucznych konserwantów i polepszaczy smaku.

Zawartość karmy dla psów musi być podana na opakowaniu. Pamiętaj, że składniki, które występują w największej ilości, są na pierwszym miejscu. Oznacza to, że wśród pokarmów o najlepszym składzie, mięso zawsze zajmuje pierwsze miejsce.

Psy, podobnie jak ich właściciele, uwielbiają smakołyki. Dlatego tak ważne jest, aby zapewnić im zrównoważoną dietę i też dużo ruchu. Nawet o trzy kilogramy za dużo są szkodliwe dla ich zdrowia i zwiększają ryzyko zachorowania na choroby układu krążenia, dysplazję stawów biodrowych lub łokciowych. Jeśli dotychczasowa karma Twojego psa nie jest satysfakcjonująca, zmień ją na taką, która ma naturalny skład. Przestawienie się na zdrową karmę ma tę zaletę, że jest ona szczególnie dobrze akceptowana przez psy i składa się z najlepszych składników, które zapewniają psu właściwą wagę i zdrowie.

Artykuł partnera