Kilka ciekawych faktów dotyczących rasy. Zobacz ciekawostki dotyczące tego psa. Golden Retriever jest bardzo popularną rasą psów. Występuje w reklamach, filmach, często widać go na ulicy. Jeśli zastanawiasz się czy właśnie tego psa przygarnąć do swojego domu to nie jesteś odosobniony. Wiele osób marzy o psie tej rasy. Nic dziwnego, bo Golden jest jednym z najmądrzejszych i najbardziej lojalnych psów na świecie. To pies idealny dla rodziny, świetny towarzysz do biegania po parku, sprawdzi się też jako pies przewodnik. A czego jeszcze nie wiesz o Golden Retrieverze?

Golden Retriever Ciekawostki

Rasa ma ponad 200 lat

Golden Retriever jako rasa powstała na początku dziewiętnastego wieku. Jego powstanie wiąże się z potrzebą posiadania dobrze wyszkolonego psa myśliwskiego, który będzie doskonale aportował upolowaną zwierzynę. Są dwie linie pochodzenia tych psów – jedna z nich wywodzi się ze Szkocji, a druga z Ameryki, gdzie podobno wywiózł szczeniaka syn szkockiego Lorda. Więcej informacji na temat historii Golden Retrievera znajdziesz w tym artykule.

Golden Retriever potrafi dobrze żyć nie tylko z ludźmi

Pieski tej rasy doskonale czują się w towarzystwie nie tylko ludzi, ale również innych zwierząt. Do tego stopnia są obdarzeni łagodnością, że po odpowiednim wyszkoleniu Goldeny żyją w niektórych ogrodach zoologicznych razem z dzikimi zwierzętami, takimi jak gepardy, wilki, słonie. Nierzadko można znaleźć filmiki, gdzie do Goldena wciera się jakiś kotek, a ten wydaje się być zadowolony z tego faktu.

Zobacz także

Prawie nie szczekają

Psy rasy Golden Retriever szczekają rzadko i tylko w wyjątkowych sytuacjach, w sytuacji dużego stresu lub strachu. Nie nadają się na psa stróżującego, gdyż złodziei potrafią przywitać radosnym machaniem ogona. Jednak okazuje się że gdy już dadzą głos, to jest on bardzo bardzo głośny. Gdy zmierzono szczekanie pewnego Goldena okazało się, że pobił on rekord Guinessa w głośności wydawanego dźwięki – otrzymał on wynik 113 dB. Dla porównania odgłos piły łańcuchowej ma 112 dB.

Golden Retriever potrafi pocieszyć

Psy tej wspanialej rasy potrafią wyczuć humor właściciela i próbować pocieszyć go, gdy ten jest smutny. To wyjątkowa umiejętność. Nie bez powodu psy pracują z dziećmi podczas dogoterapii. Przebywanie z takim psem potrafi rozładować napięcie i mieć pozytywny efekt terapeutyczny.

Język migowy? Nic trudnego.

Golden potrafi również nauczyć się niektórych znaków języka migowego, co pomaga mu w opiece nad osobami niepełnosprawnymi, niesłyszącymi. Z łatwością nauczy się komend „zostań”, „przynieś”, a nawet „podaj mi buty”. Ta umiejętność jest również wykorzystywana podczas nauki psów komend w psich sportach.

Podsumowanie – ciekawostki Golden Retriever

Golden Retriever to wspaniała rasa psów o łagodnym usposobieniu, a dla właścicieli to prawdziwy skarb. Mając takiego przyjaciela możemy być pewni, że będziemy przez całe jego życie najważniejsi i kochani.